Сенсація

За якою формою звітують платники єдиного внеску?

Головне управління ДФС у Тернопільській області повідомляє, що ДФС України у зв’язку із публікацією в «Офіційному віснику України» Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 №435 (далі – наказ Мінфіну №435), у редакції наказу Міністерства фінансів України від 15.05.2018 року №511, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 11.06.2018 №692/32144 (далі – наказ Мінфіну №435 у редакції наказу №511), який набуває чинності з першого числа місяця, що настає за місяцем його офіційного опублікування, повідомила наступне.

Частиною четвертою статті 8 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» визначено, що порядок нарахування, обчислення і сплати єдиного внеску визначається цим законом, в частині адміністрування – Податковим кодексом України (далі – ПКУ), та прийнятими відповідно до них нормативно-правовими актами центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову та митну політику.

Відповідно до ПКУ, якщо в результаті запровадження нового податку або зміни правил оподаткування змінюються форми податкової звітності, центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову та митну політику, який затвердив такі форми, зобов’язаний оприлюднити нові форми звітності.

До визначення нових форм декларацій (розрахунків), які набирають чинності для складання звітності за податковий період, що настає за податковим періодом, в якому відбулося їх оприлюднення, є чинними форми декларацій (розрахунків), чинні до такого визначення.

З огляду на зазначене звітність за липень 2018 року подають у серпні 2018 року за формами звітності, затвердженими наказом Мінфіну №435.

Звітність за новими формами, затвердженими наказом №435 у редакції наказу №511, подаватимуть платники єдиного внеску, починаючи з 1 вересня 2018 року.

Про це йдеться у листі ДФС України від 16.07.2018 №21469/7/99-99-13-02-01-17 «Про надання роз’яснення».

Джерело: nday.te.ua

Підпишіться на групу «СВІДОК» у Facebook

Більше актуальних новин дивіться в програмі “Свідок” на телеканалі НТН по буднях – 8.30, 12.30, 16.30, 19.00, 23.15, і щосуботи о 19.00.

Loading...
Загрузка...