Сенсація

Експерти розповіли, чому не варто купувати машину за дорученням

Купівля авто за дорученням  – не є купівлею в розумінні законодавства України.

“Їздив на авто за дорученням. Термін закінчився, кажуть, що краще взяти в оренду з правом викупу. Як це оформляється і чи не дешевше за оформлення просто купити?” – Ігор Д., м Київ.

Відповідає Сергій Мороз, старший партнер адвокатського об’єднання “Мороз, Торкаенко і партнери”:

“Так звана покупка автомобіля за дорученням не є його покупкою в розумінні законодавства України. Транспортні засоби в Україні підлягають обов’язковій держреєстрації. Тому,” купуючи автомобіль за дорученням “, ви отримуєте право його продати третій особі або вільно ним розпоряджатися. Але при цьому юридично власником транспортного засобу ви не є.

Порядок реєстрації транспортних засобів визначається Постановою Кабміну №1388 від 7 вересня 1998 року “Про затвердження Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів “.

Врахуйте: якщо у юридичного власника виникають боргові зобов’язання, то на транспортний засіб, оформлений на нього, може бути накладено арешт, а саме авто – оголошено у розшук і конфісковано на штрафмайданчик. При цьому судова практика, навіть при наявності довіреності та розписки про отримання грошей, не визнає право власності на автомобіль за особою, яка зазначена в довіреності.

Оренду з правом викупу ми також не рекомендуємо: згідно зі ст. 799 ЦК України, такий договір підлягає нотаріальному посвідченню, що призведе до додаткових витрат і обов’язку сплачувати орендні платежі. Краще звернутися в сервісний центр МВС з новою довіреністю (її необхідно повторно попросити зробити у власника автомобіля) і переоформити транспортний засіб на своє ім’я або на близького родича “.

Джерело: AvtoVoda

Підпишіться на групу «СВІДОК» у Facebook

Більше актуальних новин дивіться в програмі “Свідок” на телеканалі НТН по буднях – 8.30, 12.30, 16.30, 19.00, 23.15, і щосуботи о 19.00.

Загрузка...